Zhejiang HKE HRM1H-S-DC12V-C
| Manufacturer |
Zhejiang HKE
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HRM1H-S-DC12V-C |
| LCSC Part # | C125706 |
| Package | DIP,29x12.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RELAY POWER DPDT-CO 5A 12V |
| Description | Power Relay 2 Form C: 2C (DPDT-CO) 12V Coil DIP,12.6x29mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | Zhejiang HKE | |
| Package | DIP,29x12.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
13
13
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6132 | $ 1.61 |
10+ | $ 1.3346 | $ 13.35 |
25+ | $ 1.181 | $ 29.53 |
100+ | $ 1.0085 | $ 100.85 |
500+ | $ 0.9309 | $ 465.45 |
1,000+ | $ 0.8961 | $ 896.10 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$