huawei group VT1C102MG105000CE0
| Manufacturer |
huawei group
Asian Brands |
| MPN | VT1C102MG105000CE0 |
| LCSC Part # | C189257 |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 16V SMD |
| Description | 1000uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors 1000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | huawei group | |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,525
5,525
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1939 | $ 0.97 |
50+ | $ 0.1532 | $ 7.66 |
150+ | $ 0.1358 | $ 20.37 |
500+ | $ 0.1141 | $ 57.05 |
2,500+ | $ 0.1044 | $ 261.00 |
5,000+ | $ 0.0986 | $ 493.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$