huawei group VT1V471MG105000CE0
| Manufacturer |
huawei group
Asian Brands |
| MPN | VT1V471MG105000CE0 |
| LCSC Part # | C190285 |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 35V SMD |
| Description | 470uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 1000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | huawei group | |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,650
3,650
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2025 | $ 1.01 |
50+ | $ 0.1616 | $ 8.08 |
150+ | $ 0.1441 | $ 21.62 |
500+ | $ 0.1077 | $ 53.85 |
2,500+ | $ 0.098 | $ 245.00 |
5,000+ | $ 0.0922 | $ 461.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$