PULSE ANT1204LL05R0915A
| Manufacturer | |
| MPN | ANT1204LL05R0915A |
| LCSC Part # | C3285088 |
| Packaging | SMD,12.2x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1204 915MHz Chip Antenna |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | PULSE | |
| Packaging | SMD,12.2x4mm | |
| VSWR | 2 | |
| Peak Gain | 3.32dBi | |
| Antenna Type | - | |
| Bandwidth | 20MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height | 1.6mm | |
| Frequency(Center/Band) | 915MHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
1204 915MHz Chip Antenna
Features
AI Translation
- Size : 12.1x4.1x1.6 mm
- Omni-directional radiation
- Tape & reel automatic mounting
- Reflow process compatible
- RoHS compliant
Applications
AI Translation
- Smart meter
- Industrial remote control
- ISM band equipment
- ZigBee device
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.8531 | $ 2.85 |
| 10+ | $ 2.3927 | $ 23.93 |
| 30+ | $ 2.1037 | $ 63.11 |
| 100+ | $ 1.8084 | $ 180.84 |
| 500+ | $ 1.6751 | $ 837.55 |
| 1,000+ | $ 1.6179 | $ 1617.90 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



