YUEXIN YX-YT9042 5v
| Manufacturer |
YUEXIN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | YX-YT9042 5v |
| LCSC Part # | C781848 |
| Package | Through Hole,D=9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | BUZZER MAGNETIC 4V~8V 9mm TH |
| Description | Buzzers Active Buzzer (Built-in Driving Circuit) Magnetic 4V~8V 30mA 2.8kHz 85dB Through Hole,D=9mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | YUEXIN | |
| Package | Through Hole,D=9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,090
3,090
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.307 | $ 1.54 |
50+ | $ 0.2397 | $ 11.99 |
200+ | $ 0.2109 | $ 42.18 |
500+ | $ 0.1748 | $ 87.40 |
2,000+ | $ 0.1588 | $ 317.60 |
5,000+ | $ 0.1492 | $ 746.00 |
Standard Packaging 100/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$