Xucheng Elec 5T.2500240000R1D
| Manufacturer | Xucheng ElecAsian Brands |
| MPN | 5T.2500240000R1D |
| LCSC Part # | C140502 |
| Packaging | D5.2xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 2.5A D5.2xL20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Xucheng Elec | |
| Packaging | D5.2xL20mm | |
| Melting I2t | 20 | |
| Interrupt Rating | 35A | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Type | Glass Tube Fuse | |
| Current Rating | 2.5A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 600
600 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0694$ 0.0660 | $ 0.66 |
| 100+ | $ 0.0558$ 0.0531 | $ 5.31 |
| 500+ | $ 0.0446$ 0.0424 | $ 21.20 |
| 1,000+ | $ 0.0395$ 0.0376 | $ 37.60 |
| 4,000+ | $ 0.0354$ 0.0337 | $ 134.80 |
| 10,000+ | $ 0.0333$ 0.0317 | $ 317.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



