XKB Connection DSHP08TS-S
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| Mfr. Part # | DSHP08TS-S |
| LCSC Part # | C319047 |
| Package | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 8 Position Surface Mount-16P,5.4x11.8mm Slide, Recessed 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Package | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,604
4,604
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8273 $ 0.7860 | $ 0.79 |
10+ | $ 0.6759 $ 0.6422 | $ 6.42 |
30+ | $ 0.5994 $ 0.5695 | $ 17.09 |
100+ | $ 0.5245 $ 0.4983 | $ 49.83 |
500+ | $ 0.4798 $ 0.4559 | $ 227.95 |
1,000+ | $ 0.4559 $ 0.4332 | $ 433.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$