XKB Connection TM-1618B
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TM-1618B |
| LCSC Part # | C318957 |
| Package | SMD,10.2x4.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST-NO 100mA 30V |
| Description | Switch SPST-NO Angle Toggle Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Package | SMD,10.2x4.9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,530
1,530
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1441 | $ 0.72 |
50+ | $ 0.1134 | $ 5.67 |
150+ | $ 0.0981 | $ 14.72 |
500+ | $ 0.0866 | $ 43.30 |
2,000+ | $ 0.0774 | $ 154.80 |
5,000+ | $ 0.0728 | $ 364.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$