MINTRON MTA-DT26-0200C
| Manufacturer | MINTRONAsian Brands |
| MPN | MTA-DT26-0200C |
| LCSC Part # | C5142522 |
| Packaging | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 26POS 0.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | MINTRON | |
| Packaging | P=0.5mm | |
| Number of Pins | 26P | |
| Pitch | 0.5mm | |
| Contact Location | Same Side | |
| Total Length | 20cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 25
25 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2054 | $ 1.03 |
| 50+ | $ 0.1625 | $ 8.13 |
| 150+ | $ 0.1441 | $ 21.62 |
| 500+ | $ 0.1212 | $ 60.60 |
| 2,500+ | $ 0.1109 | $ 277.25 |
| 5,000+ | $ 0.1048 | $ 524.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |


