KNSCHA 2A473J114CL012
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 2A473J114CL012 |
| LCSC Part # | C2764156 |
| Package | Through Hole,P=5.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 47nF ±5% 100V TH |
| Description | 47nF ±5% 100V Film Capacitor Polyester Through Hole P=5.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | Through Hole,P=5.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
50
50
Available for Immediate Shipping
Discontinued
Once stock is depleted, this product will be updated to 'Not Available.'
Stock Notification
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
50+ | $ 0.0164 $ 0.0148 | $ 0.74 |
500+ | $ 0.0131 $ 0.0118 | $ 5.90 |
2,000+ | $ 0.01 $ 0.0090 | $ 18.00 |
5,000+ | $ 0.0089 $ 0.0081 | $ 40.50 |
20,000+ | $ 0.0079 $ 0.0072 | $ 144.00 |
50,000+ | $ 0.0074 $ 0.0067 | $ 335.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$