WEIDY W242A104JD2TAAA4JA
| Manufacturer |
WEIDY
Asian Brands |
| MPN | W242A104JD2TAAA4JA |
| LCSC Part # | C7502429 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 100nF ±5% 100V TH |
| Description | 100nF ±5% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | WEIDY | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2800 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,620
2,620
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0553 | $ 0.55 |
100+ | $ 0.0437 | $ 4.37 |
300+ | $ 0.038 | $ 11.40 |
2,800+ | $ 0.0336 | $ 94.08 |
5,600+ | $ 0.0301 | $ 168.56 |
11,200+ | $ 0.0284 | $ 318.08 |
Standard Packaging 2800/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$