JILN 531416YBS0BW02
| Manufacturer |
JILN
Asian Brands |
| MPN | 531416YBS0BW02 |
| LCSC Part # | C601927 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC 2-Piece 16POS 2.54mm |
| Description | Connector IDC Connectorector 2-Piece (Connectorector + Crimp Terminal) 16 position 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | JILN | |
| Packaging | P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 6 |
| Multiple | 6 |
| Standard Packaging | 132 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
132
132
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
6+ | $ 0.083 | $ 0.50 |
60+ | $ 0.0667 | $ 4.00 |
132+ | $ 0.0535 | $ 7.06 |
660+ | $ 0.0474 | $ 31.28 |
2,640+ | $ 0.0425 | $ 112.20 |
6,600+ | $ 0.0401 | $ 264.66 |
Standard Packaging 132/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$