XFCN I254-2*4-G-3-B
| Manufacturer |
XFCN
Asian Brands |
| MPN | I254-2*4-G-3-B |
| LCSC Part # | C509255 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC 3-Piece 8POS 2.54mm |
| Description | Connector IDC Connectorector 3-Piece (Connectorector + Crimp Bar + Reverse Fold Cover) 8 position 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | XFCN | |
| Packaging | P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1080 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
970
970
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1161 | $ 0.58 |
50+ | $ 0.0933 | $ 4.67 |
150+ | $ 0.0819 | $ 12.29 |
500+ | $ 0.0734 | $ 36.70 |
2,500+ | $ 0.0666 | $ 166.50 |
5,000+ | $ 0.0631 | $ 315.50 |
Standard Packaging 1080/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$