XINGLIGHT XL-IRM0038A
| Manufacturer | XINGLIGHTAsian Brands |
| MPN | XL-IRM0038A |
| LCSC Part # | C19725366 |
| Packaging | SIP-3 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 37.9kHz 8m 2.7V~5.5V SIP-3 LED Emitters - Infrared, UV, Visible RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Emitters - Infrared, UV, Visible | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Packaging | SIP-3 | |
| Frequency - Center | 37.9kHz | |
| Transmission Distance | 8m | |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ | |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,540
2,540 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1382$ 0.1313 | $ 0.66 |
| 50+ | $ 0.1073$ 0.1020 | $ 5.10 |
| 150+ | $ 0.0919$ 0.0874 | $ 13.11 |
| 500+ | $ 0.084$ 0.0798 | $ 39.90 |
| 2,500+ | $ 0.0747$ 0.0710 | $ 177.50 |
| 5,000+ | $ 0.0701$ 0.0666 | $ 333.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



