YLPTEC F0505S-3WR2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | F0505S-3WR2 |
| LCSC Part # | C5369564 |
| Packaging | SIP,19.5x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3W isolated non-regulated single-output DC/DC modular power supply with fixed voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 600mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,19.5x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
528
528
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.8764 | $ 2.88 |
10+ | $ 2.4395 | $ 24.40 |
25+ | $ 2.2831 | $ 57.08 |
100+ | $ 2.0025 | $ 200.25 |
500+ | $ 1.8752 | $ 937.60 |
1,000+ | $ 1.8204 | $ 1820.40 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$