OPSCO Optoelectronics SK6812-P6-RV
| Manufacturer |
OPSCO Optoelectronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SK6812-P6-RV |
| LCSC Part # | C5378734 |
| Package | SMD-6P,5x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5.4x5.0x1.6 mm, 0.2 W smart externally controlled surface-mount device (SMD) LED |
| Description | SMD-6P,5x5mm LED Addressable, Specialty RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | OPSCO Optoelectronics | |
| Package | SMD-6P,5x5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
985
985
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1656 | $ 0.83 |
50+ | $ 0.129 | $ 6.45 |
150+ | $ 0.1134 | $ 17.01 |
1,000+ | $ 0.0985 | $ 98.50 |
2,000+ | $ 0.0898 | $ 179.60 |
5,000+ | $ 0.0846 | $ 423.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$