LITEON LTL-307G
| Manufacturer |
LITEON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | LTL-307G |
| LCSC Part # | C125080 |
| Package | Through Hole,D=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED FROSTED GREEN LENS TH |
| Description | 565nm LED Indication - Discrete Through Hole,D=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | LITEON | |
| Package | Through Hole,D=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,795
1,795
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1009 | $ 0.50 |
50+ | $ 0.0792 | $ 3.96 |
150+ | $ 0.0684 | $ 10.26 |
1,000+ | $ 0.0602 | $ 60.20 |
2,000+ | $ 0.0537 | $ 107.40 |
5,000+ | $ 0.0505 | $ 252.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$