EVERLIGHT 204-10SURD/S530-A3
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 204-10SURD/S530-A3 |
| LCSC Part # | C99772 |
| Package | Through Hole,D=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED RED DIFFUSED RED LENS TH |
| Description | Red 632nm LED Indication - Discrete 2V Through Hole,D=3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | Through Hole,D=3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
143,400
143,400
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0381 | $ 0.76 |
200+ | $ 0.03 | $ 6.00 |
1,000+ | $ 0.0247 | $ 24.70 |
2,000+ | $ 0.022 | $ 44.00 |
10,000+ | $ 0.0196 | $ 196.00 |
20,000+ | $ 0.0184 | $ 368.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$