Korean Hroparts Elec K6-6270S03
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K6-6270S03 |
| LCSC Part # | C693817 |
| Package | SMD,6.5x5.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE 160gf SMD |
| Description | Tactile Switch 160gf 9mm 6.5mm x 5.9mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Package | SMD,6.5x5.9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 300 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
781
781
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5413 $ 0.4980 | $ 0.50 |
10+ | $ 0.4845 $ 0.4458 | $ 4.46 |
30+ | $ 0.4576 $ 0.4210 | $ 12.63 |
300+ | $ 0.3882 $ 0.3572 | $ 107.16 |
600+ | $ 0.3724 $ 0.3427 | $ 205.62 |
900+ | $ 0.363 $ 0.3340 | $ 300.60 |
Standard Packaging 300/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$