HOLLY 20T-020H
| Manufacturer | HOLLYAsian Brands |
| MPN | 20T-020H |
| LCSC Part # | C377304 |
| Packaging | Through Hole,D2.7xL7.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 2A TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | HOLLY | |
| Packaging | Through Hole,D2.7xL7.3mm | |
| Interrupt Rating | 30A | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Type | Ceramic Tube Fuse | |
| Current Rating | 2A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,710
1,710 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3275 | $ 1.64 |
| 50+ | $ 0.2572 | $ 12.86 |
| 150+ | $ 0.227 | $ 34.05 |
| 500+ | $ 0.1894 | $ 94.70 |
| 2,500+ | $ 0.1727 | $ 431.75 |
| 4,000+ | $ 0.1626 | $ 650.40 |
Standard Packaging4000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



