HOLLY 5RT-010H
| Manufacturer | HOLLYAsian Brands |
| MPN | 5RT-010H |
| LCSC Part # | C377292 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 1A TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | HOLLY | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Melting I2t | 6.319 | |
| Interrupt Rating | 50A@125VDC | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Type | Radial Lead Cartridge Fuse | |
| Current Rating | 1A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1444 | $ 0.72 |
| 50+ | $ 0.1169 | $ 5.85 |
| 150+ | $ 0.1032 | $ 15.48 |
| 1,000+ | $ 0.0868 | $ 86.80 |
| 2,000+ | $ 0.0786 | $ 157.20 |
| 5,000+ | $ 0.0744 | $ 372.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



