VISHAY CRCW04022R00JNED
Manufacturer
Mfr. Part #
CRCW04022R00JNED
LCSC Part #
C482138
Package
0402
Customer #
Key Attributes
RES 2Ω ±5% 62.5mW 0402
Description
2Ω 62.5mW 75V Thick Film Resistor ±5% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount RoHS