onsemi FMB2222A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | FMB2222A |
| LCSC Part # | C241828 |
| Package | SSOT-6L |
| Customer # | |
| Key Attributes | TRANS NPN 45V 500mA SSOT-6 |
| Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 500mA 300MHz 700mW Surface Mount SSOT-6 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/Bipolar (BJT)/Bipolar Transistor Arrays | |
| Manufacturer | onsemi | |
| Package | SSOT-6L |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541210000 |
| USHTS | 8541210095 |
| TARIC | 8541210000 |
| CAHTS | 8541210000 |
| BRHTS | 85412199 |
| INHTS | 85412100 |
| MXHTS | 8541.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,540
3,540
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2741 | $ 1.37 |
50+ | $ 0.2178 | $ 10.89 |
150+ | $ 0.1937 | $ 29.06 |
500+ | $ 0.1636 | $ 81.80 |
3,000+ | $ 0.1502 | $ 450.60 |
6,000+ | $ 0.1422 | $ 853.20 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$