LANSON SRT1630A
| Manufacturer | LANSONAsian Brands |
| MPN | SRT1630A |
| LCSC Part # | C182459 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 6.3A TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | LANSON | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Melting I2t | 195 | |
| Interrupt Rating | 35A | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Type | Radial Lead Cartridge Fuse | |
| Current Rating | 6.3A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0549 | $ 0.55 |
| 100+ | $ 0.0437 | $ 4.37 |
| 300+ | $ 0.0382 | $ 11.46 |
| 1,000+ | $ 0.034 | $ 34.00 |
| 5,000+ | $ 0.0306 | $ 153.00 |
| 10,000+ | $ 0.029 | $ 290.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |

