BHFUSE BSMD2920-700-12V
| Manufacturer |
BHFUSE
Asian Brands |
| Mfr. Part # | BSMD2920-700-12V |
| LCSC Part # | C910848 |
| Package | 2920 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 12V 7A 2920 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 12V 7A Surface Mount 2920 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | BHFUSE | |
| Package | 2920 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,930
9,930
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2502 | $ 1.25 |
50+ | $ 0.1924 | $ 9.62 |
150+ | $ 0.1677 | $ 25.16 |
1,500+ | $ 0.1368 | $ 205.20 |
3,000+ | $ 0.123 | $ 369.00 |
4,500+ | $ 0.1147 | $ 516.15 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$