XFCN PZ254R-11-40P
Manufacturer
XFCN
Asian Brands
Mfr. Part #
PZ254R-11-40P
LCSC Part #
C2925569
Package
Through Hole,Right Angle,P=2.54mm
Customer #
Key Attributes
CONN HEADER 40POS 2.54mm SINGLE ROW TH R/A
Description
Pin Header 40 Position 2.54mm Pitch Single Row Through Hole, Right Angle -40℃~+105℃
Datasheet pdf icon XFCN PZ254R-11-40P
Custom Cables Minimum Order One Piece
Products Specifications
Show similar products (0) >
Type Description
Select All
Category Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins
Manufacturer XFCN
Package Through Hole,Right Angle,P=2.54mm