NJCON 4710250515R00
| Manufacturer |
NJCON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 4710250515R00 |
| LCSC Part # | C5373411 |
| Package | Through Hole,D5.5xL15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 25V TH |
| Description | 470uF ±20% 25V Through Hole,D5.5xL15mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | NJCON | |
| Package | Through Hole,D5.5xL15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,595
7,595
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0867 | $ 0.43 |
50+ | $ 0.0761 | $ 3.81 |
150+ | $ 0.0709 | $ 10.64 |
1,000+ | $ 0.0669 | $ 66.90 |
2,000+ | $ 0.0637 | $ 127.40 |
5,000+ | $ 0.0621 | $ 310.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$