Yunxing SPT1EM821G12OR
| Manufacturer |
Yunxing
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SPT1EM821G12OR |
| LCSC Part # | C556241 |
| Package | Through Hole,D10xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 820uF ±20% 25V TH |
| Description | 820uF ±20% 25V Through Hole,D10xL12mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Yunxing | |
| Package | Through Hole,D10xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 300 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,685
2,685
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2476 | $ 1.24 |
50+ | $ 0.2179 | $ 10.90 |
300+ | $ 0.1963 | $ 58.89 |
600+ | $ 0.1804 | $ 108.24 |
2,400+ | $ 0.1733 | $ 415.92 |
5,100+ | $ 0.1691 | $ 862.41 |
Standard Packaging 300/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$