AIPULNION RS485-05HSA
| Manufacturer | AIPULNIONAsian Brands |
| MPN | RS485-05HSA |
| LCSC Part # | C18723641 |
| Packaging | DIP,20x17mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIP,20x17mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | AIPULNION | |
| Packaging | DIP,20x17mm | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Iout | 80mA | |
| Vin | 4.75V~5.25V | |
| Height | 7mm | |
| type | Plastic encapsulated type | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Quiescent Supply Current | 40mA | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV | |
| Features | Short Circuit Protection;Automatic fault recovery | |
| Length | 20.02mm | |
| Width | 17.02mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 12 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.8362 | $ 3.84 |
| 10+ | $ 3.2827 | $ 32.83 |
| 24+ | $ 2.9516 | $ 70.84 |
| 96+ | $ 2.6188 | $ 251.40 |
| 648+ | $ 2.4655 | $ 1597.64 |
| 972+ | $ 2.395 | $ 2327.94 |
Standard Packaging12/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



