JETEKPS B0505S-1WR2
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B0505S-1WR2 |
| LCSC Part # | C5378000 |
| Package | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W DC-DC modular power supply in SIP package |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Package | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
38
38
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8558 | $ 0.86 |
10+ | $ 0.6917 | $ 6.92 |
34+ | $ 0.6088 | $ 20.70 |
102+ | $ 0.5259 | $ 53.64 |
510+ | $ 0.4781 | $ 243.83 |
1,020+ | $ 0.4526 | $ 461.65 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$