TESL*A B0505S-1W
| Manufacturer |
TESL*A
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B0505S-1W |
| LCSC Part # | C2880020 |
| Package | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 5V 1W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 5V 200mA 5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | TESL*A | |
| Package | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2
2
Available for Immediate Shipping
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this product will be updated to 'Not Available.'
Stock Notification
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1723 | $ 1.17 |
10+ | $ 0.9761 | $ 9.76 |
34+ | $ 0.8263 | $ 28.09 |
102+ | $ 0.7059 | $ 72.00 |
493+ | $ 0.6518 | $ 321.34 |
1,003+ | $ 0.6271 | $ 628.98 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$