Worldsemi WS2812B-2020
| Manufacturer |
Worldsemi
Asian Brands |
| MPN | WS2812B-2020 |
| LCSC Part # | C965555 |
| Packaging | SMD,2.2x2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Intelligent control LED integrated light source |
| Description | SMD,2.2x2mm LED Addressable, Specialty RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | Worldsemi | |
| Packaging | SMD,2.2x2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0925 | $ 0.46 |
50+ | $ 0.0745 | $ 3.73 |
150+ | $ 0.0652 | $ 9.78 |
500+ | $ 0.0576 | $ 28.80 |
2,500+ | $ 0.047 | $ 117.50 |
4,500+ | $ 0.0452 | $ 203.40 |
Standard Packaging 4500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$