Alliance Memory AS4C16M16SA-6TIN
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | AS4C16M16SA-6TIN |
| LCSC Part # | C570212 |
| Package | TSOP-54-10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 256M-(16Mx16bit) Synchronous DRAM (SDRAM) |
| Description | 256Mbit 3V~3.6V 166MHz TSOP-54-10.2mm Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Alliance Memory | |
| Package | TSOP-54-10.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1080 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1
1
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 4.8797 | $ 4.88 |
10+ | $ 4.2401 | $ 42.40 |
30+ | $ 3.8599 | $ 115.80 |
100+ | $ 3.4748 | $ 347.48 |
500+ | $ 3.2982 | $ 1649.10 |
1,080+ | $ 3.2171 | $ 3474.47 |
Standard Packaging 1080/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$