FUXINSEMI SS24A
| Manufacturer |
FUXINSEMI
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SS24A |
| LCSC Part # | C842786 |
| Package | SMA(DO-214AC) |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE SCHOTTKY 40V SMA(DO-214AC) |
| Description | Diode Independent 40V 2A Surface Mount SMA(DO-214AC) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Single Diodes | |
| Manufacturer | FUXINSEMI | |
| Package | SMA(DO-214AC) |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,980
7,980
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0218 | $ 0.44 |
200+ | $ 0.0173 | $ 3.46 |
600+ | $ 0.0148 | $ 8.88 |
5,000+ | $ 0.012 | $ 60.00 |
10,000+ | $ 0.0107 | $ 107.00 |
20,000+ | $ 0.01 | $ 200.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$