Korean Hroparts Elec K2-1102SP-C4SC-04
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | K2-1102SP-C4SC-04 |
| LCSC Part # | C127509 |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 5mm 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
74,850
74,850
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0519 $ 0.0478 | $ 0.48 |
100+ | $ 0.0419 $ 0.0386 | $ 3.86 |
300+ | $ 0.0369 $ 0.0340 | $ 10.20 |
1,000+ | $ 0.0315 $ 0.0290 | $ 29.00 |
5,000+ | $ 0.0285 $ 0.0263 | $ 131.50 |
10,000+ | $ 0.027 $ 0.0249 | $ 249.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$