Korean Hroparts Elec K3-2346D-K1
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K3-2346D-K1 |
| LCSC Part # | C145839 |
| Package | Through Hole,13x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DP3T TH |
| Description | Slide Switch DP3T 300mA @ 6V Through Hole Rectangular Columnar 13mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Package | Through Hole,13x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
350
350
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.175 $ 0.1610 | $ 0.81 |
50+ | $ 0.1379 $ 0.1269 | $ 6.35 |
150+ | $ 0.122 $ 0.1123 | $ 16.85 |
1,000+ | $ 0.1001 $ 0.0921 | $ 92.10 |
2,000+ | $ 0.0912 $ 0.0839 | $ 167.80 |
5,000+ | $ 0.0859 $ 0.0791 | $ 395.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$