WCH CH224K
| Manufacturer |
WCH
Asian Brands |
| Mfr. Part # | CH224K |
| LCSC Part # | C970725 |
| Package | ESSOP-10-150mil-1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | USBPD and Multiple Fast Charging Protocol Receiving Chip CH224 |
| Description | Power Receiver Controller 100W ESSOP-10-150mil-1mm Power Management - Specialized RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Power Management - Specialized | |
| Manufacturer | WCH | |
| Package | ESSOP-10-150mil-1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,922
3,922
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6083 | $ 0.61 |
10+ | $ 0.4876 | $ 4.88 |
30+ | $ 0.4297 | $ 12.89 |
100+ | $ 0.3509 | $ 35.09 |
500+ | $ 0.3364 | $ 168.20 |
1,000+ | $ 0.3267 | $ 326.70 |
Standard Packaging 100/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$