ROHM PTZTE2518A
| Manufacturer | |
| MPN | PTZTE2518A |
| LCSC Part # | C184827 |
| Packaging | DO-214AC(SMA) |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ZENER 18V 1W DO-214AC(SMA) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Zener/Single Zener Diodes | |
| Manufacturer | ROHM | |
| Packaging | DO-214AC(SMA) | |
| Pd - Power Dissipation | 1W | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA@13V | |
| Impedance(Zzt) | 12Ω | |
| Diode Configuration | 1 Independent | |
| Zener Voltage(Range) | 16.8V~19.1V | |
| Zener Voltage(Nom) | 18V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 127
127 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.1519 | $ 0.15 |
| 10+ | $ 0.1188 | $ 1.19 |
| 30+ | $ 0.1046 | $ 3.14 |
| 100+ | $ 0.0869 | $ 8.69 |
| 500+ | $ 0.0791 | $ 39.55 |
| 1,500+ | $ 0.0703 | $ 105.45 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
