ESPRESSIF ESP32-WROOM-32U-N4
| Manufacturer |
ESPRESSIF
Asian Brands |
| Mfr. Part # | ESP32-WROOM-32U-N4 |
| LCSC Part # | C328062 |
| Package | SMD,19.2x18mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | General-purpose Wi-Fi+BT+BLE MCU module |
| Description | 2.4GHz ESP32-DOWD -97dBm SMD,19.2x18mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | ESPRESSIF | |
| Package | SMD,19.2x18mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 5A992C |
| CNHTS | 8517629200 |
| USHTS | 8517620090 |
| TARIC | 8517620000 |
| CAHTS | 8517620090 |
| BRHTS | 85176299 |
| INHTS | 85176290 |
| MXHTS | 8517.62.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 650 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,413
6,413
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 4.1318 | $ 4.13 |
10+ | $ 3.7046 | $ 37.05 |
30+ | $ 3.4499 | $ 103.50 |
100+ | $ 3.1936 | $ 319.36 |
650+ | $ 3.0517 | $ 1983.61 |
1,300+ | $ 2.9872 | $ 3883.36 |
Standard Packaging 650/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$