Chengx KS106M050D07RR0VH2FP0
| Manufacturer | ChengxAsian Brands |
| MPN | KS106M050D07RR0VH2FP0 |
| LCSC Part # | C45669 |
| Packaging | Through Hole,D5xL7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 50V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Chengx | |
| Packaging | Through Hole,D5xL7mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 1000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 10uF | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | 2mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 7mm | |
| Diameter | 5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 20,800
20,800 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.016 | $ 0.80 |
| 500+ | $ 0.0126 | $ 6.30 |
| 2,000+ | $ 0.0099 | $ 19.80 |
| 5,000+ | $ 0.0088 | $ 44.00 |
| 25,000+ | $ 0.0078 | $ 195.00 |
| 50,000+ | $ 0.0073 | $ 365.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



