SAMYOUNG NHA 25V3300M 12.5*30 LO
| Manufacturer | |
| MPN | NHA 25V3300M 12.5*30 LO |
| LCSC Part # | C165662 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL30mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL30mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 3300uF | |
| Ripple Current | 1.33A@120Hz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 30mm | |
| Diameter | 12.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 500
500 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5947$ 0.5650 | $ 0.57 |
| 10+ | $ 0.4777$ 0.4539 | $ 4.54 |
| 50+ | $ 0.4024$ 0.3823 | $ 19.12 |
| 100+ | $ 0.3398$ 0.3229 | $ 32.29 |
| 500+ | $ 0.311$ 0.2955 | $ 147.75 |
| 1,000+ | $ 0.295$ 0.2803 | $ 280.30 |
Standard Packaging50/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



