Yunxing ECG2GM3R3F16CTBVZC-L=4
| Manufacturer | YunxingAsian Brands |
| MPN | ECG2GM3R3F16CTBVZC-L=4 |
| LCSC Part # | C2891893 |
| Packaging | Through Hole,D8xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3.3uF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Yunxing | |
| Packaging | Through Hole,D8xL16mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Lifetime | 8000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 3.3uF | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 16mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 710
710 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0608 | $ 0.61 |
| 100+ | $ 0.0492 | $ 4.92 |
| 400+ | $ 0.0383 | $ 15.32 |
| 800+ | $ 0.0339 | $ 27.12 |
| 4,800+ | $ 0.0304 | $ 145.92 |
| 10,000+ | $ 0.0286 | $ 286.00 |
Standard Packaging400/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



