Yunxing EG22GM100F12OTMO
| Manufacturer | YunxingAsian Brands |
| MPN | EG22GM100F12OTMO |
| LCSC Part # | C2841617 |
| Packaging | Through Hole,D8.2xL12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Yunxing | |
| Packaging | Through Hole,D8.2xL12.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 10uF | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 12.5mm | |
| Diameter | 8.2mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 8,740
8,740 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0699 | $ 0.70 |
| 100+ | $ 0.056 | $ 5.60 |
| 500+ | $ 0.0444 | $ 22.20 |
| 1,000+ | $ 0.0391 | $ 39.10 |
| 5,000+ | $ 0.0349 | $ 174.50 |
| 10,000+ | $ 0.0328 | $ 328.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



