Yunxing EG22GM100G17OTMVZC
| Manufacturer | YunxingAsian Brands |
| MPN | EG22GM100G17OTMVZC |
| LCSC Part # | C2890008 |
| Packaging | Through Hole,D10xL17mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Yunxing | |
| Packaging | Through Hole,D10xL17mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 10uF | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 17mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1034 | $ 0.52 |
| 50+ | $ 0.0835 | $ 4.18 |
| 150+ | $ 0.0736 | $ 11.04 |
| 400+ | $ 0.0576 | $ 23.04 |
| 2,400+ | $ 0.0516 | $ 123.84 |
| 4,800+ | $ 0.0486 | $ 233.28 |
Standard Packaging400/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



