XR XRAL0510-220K
| Manufacturer | XRAsian Brands |
| MPN | XRAL0510-220K |
| LCSC Part # | C5339339 |
| Packaging | Through Hole,D5xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 22uH 550mA 650mΩ Through Hole,D5xL10.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D5xL10.5mm | |
| Current Rating | 550mA | |
| Inductance | 22uH | |
| Frequency - Self Resonant | 8MHz | |
| Tolerance | ±10% | |
| DC Resistance(DCR) | 650mΩ | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Q @ Frequency | 30@2.52MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 400
400 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0333$ 0.0317 | $ 0.63 |
| 200+ | $ 0.026$ 0.0247 | $ 4.94 |
| 1,000+ | $ 0.0219$ 0.0209 | $ 20.90 |
| 2,000+ | $ 0.0194$ 0.0185 | $ 37.00 |
| 10,000+ | $ 0.0173$ 0.0165 | $ 165.00 |
| 20,000+ | $ 0.0162$ 0.0154 | $ 308.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



