YJYCOIN YAL0510-331K
| Manufacturer | YJYCOINAsian Brands |
| MPN | YAL0510-331K |
| LCSC Part # | C2971914 |
| Packaging | Through Hole,D5xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 330uH 130mA 6.5Ω Through Hole,D5xL12mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Packaging | Through Hole,D5xL12mm | |
| Current Rating | 130mA | |
| Inductance | 330uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Frequency - Self Resonant | 2.4MHz | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| DC Resistance(DCR) | 6.5Ω | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Q @ Frequency | 30@796kHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 460
460 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0373 | $ 0.75 |
| 200+ | $ 0.0296 | $ 5.92 |
| 1,000+ | $ 0.0238 | $ 23.80 |
| 2,000+ | $ 0.0212 | $ 42.40 |
| 10,000+ | $ 0.019 | $ 190.00 |
| 20,000+ | $ 0.0178 | $ 356.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



