muRata FDSD0630-H-1R5N=P3
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | FDSD0630-H-1R5N=P3 |
| LCSC Part # | C184903 |
| Package | SMD,7x6.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 1.5uH 8.5A 13mΩ SMD,7x6.6mm |
| Description | 8.5A 1.5uH 13A 13mΩ ±30% SMD,7x6.6mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Package | SMD,7x6.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.1597 | $ 0.16 |
10+ | $ 0.1271 | $ 1.27 |
30+ | $ 0.1132 | $ 3.40 |
100+ | $ 0.0958 | $ 9.58 |
500+ | $ 0.088 | $ 44.00 |
1,000+ | $ 0.0834 | $ 83.40 |
2,000+ | $ 0.0824 | $ 164.80 |
4,000+ | $ 0.0817 | $ 326.80 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||