SAMYOUNG NFA 400V33 M 10*33
| Manufacturer | |
| MPN | NFA 400V33 M 10*33 |
| LCSC Part # | C350061 |
| Packaging | Through Hole,D10xL33mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 400V 33uF Through Hole,D10xL33mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D10xL33mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Capacitance | 33uF | |
| Lifetime | 8000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 120mA@120Hz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 33mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4866 | $ 0.49 |
| 10+ | $ 0.3887 | $ 3.89 |
| 30+ | $ 0.3474 | $ 10.42 |
| 100+ | $ 0.2953 | $ 29.53 |
| 500+ | $ 0.2724 | $ 136.20 |
| 1,000+ | $ 0.2586 | $ 258.60 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



