SAMYOUNG NFA 450V47 M 16*25
| Manufacturer | |
| MPN | NFA 450V47 M 16*25 |
| LCSC Part # | C350075 |
| Packaging | Through Hole,D16xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 450V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D16xL25mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 47uF | |
| Ripple Current | 270mA@120Hz | |
| Pin Spacing | 7.5mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 25mm | |
| Diameter | 16mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 504
504 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.0353 | $ 1.04 |
| 10+ | $ 0.84 | $ 8.40 |
| 50+ | $ 0.7424 | $ 37.12 |
| 100+ | $ 0.6463 | $ 64.63 |
| 500+ | $ 0.5874 | $ 293.70 |
| 1,000+ | $ 0.5579 | $ 557.90 |
Standard Packaging50/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



