SAMYOUNG NFA 500V22 M 16*25
| Manufacturer | |
| MPN | NFA 500V22 M 16*25 |
| LCSC Part # | C350081 |
| Packaging | Through Hole,D16xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 22uF ±20% 500V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D16xL25mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 500V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 22uF | |
| Ripple Current | 228mA@120Hz | |
| Pin Spacing | 7.5mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 25mm | |
| Diameter | 16mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,113
1,113 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.8232 | $ 0.82 |
| 10+ | $ 0.6683 | $ 6.68 |
| 50+ | $ 0.59 | $ 29.50 |
| 100+ | $ 0.5133 | $ 51.33 |
| 500+ | $ 0.468 | $ 234.00 |
| 1,000+ | $ 0.4445 | $ 444.50 |
Standard Packaging50/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



